Hráč: Tara
Fc: Zach McGowan

Benjen Torvald Olaffson
 36 let
Měšťan
voják, cokoliv, co se namane

 

  
 Životopis
Benjen nikdy neměl žádnou rodinu. Našli ho opuštěného zabaleného v malé potrhané dece jako nemluvně, na schodech u kostela. Klišé? Ano, naprosto. Ale byl to zdravý silný chlapec. Takoví jsou na Severu potřeba. Benjen si vždycky našel svoji cestu. Jakmile si ji jednou vytyčil, nikdy z ní neuhnul. Za nic. Tahle jeho cílevědomost, možná snad i svéhlavost, chcete-li, ho dostala až do armády. A nakonec až ke švédskému králi, v té době ovšem ještě králem nebyl. Ale plán už měl. A Benjen mu s ním pomohl. Pomohl mu svrhnout a vyhnat norského krále, pomohl mu zabrat Švédsko, vyhlásit jeho nezávislost a pomohl mu usadit se na trůně. Tím si získal celoživotní přátelství a přízeň nového krále. Král mu chtěl za jeho loajalitu nabídnout tituly, pozemky i bohatsví, ale Ben to všechno odmítl. O nic takového nestál. Stačil mu jeho malý dům na začátku lesa, na samotě. A o samotu v severských lesích nikdy nebyla nouz
 e. O samotu na cokoliv.
 Ale teď nastal čas, kdy ho král znovu potřebuje. Ve Francii vládne chaos. A v tom všem chaosu je uvězněná jeho dcera Aurorie jako královnina chráněnka v Avrances. A král má o svou dceru starost. A tak vyšle přítele, kterému bezmezně věří. A tak se Benej vydal do Francie. Z ústraní hlídat královskou dceru, kterou zná ode dne, kdy se narodila. Není šlechtic, takže nepoutá žádnou velkou pozornost. 
  
 Povaha
Benjen nikdy nebyl zrovna muž mnoha slov. Ale zato byl vždycky muž činu. Jeho známí či přátelé o něm často žertem říkají, že je mnohem snazší od něj dostat dýkou do žaludku než z něj vymámit pár slov. Je mlčenlivý. Ale zato je dokonalý pozorovatel. Umí být nenápadný, když chce. Stejně jako velice nápadný a nebezpečný. Celý život se cvičil v boji a zabíjení. Má v sobě krev starých vikingů, Starého Severu, jak tomu říká. Není nijak nábožensky založený, nikdy nebyl. V sirotčinci, alespoň v tom, kde vyrůstal Ben, se na to moc nehrálo. Bylo důležitější sehnat večeři než odříkávat modlitby před spaním. A on tak žil vždycky. A když vyrostl a odešel do lesů... Kdo ví. Kdo ví, co dělá tam. A koho uctívá. On o tom nemluví. Jako nemluví o ničem. Možná s králem. Jako přítel s přítelem, jako muž s mužem. Zabíjel pro něj, přeci jen.
Jak bylo řečeno, Benjen nikdy nepočítal peníze. Ani za mák mu na nich nezáleželo. Když je potřeboval, opatřil si je. Jako voják nebo lovec. Když ne, nemyslel na ně. Navíc od krále za své služby neustále dostává poměrně štědrou rentu. Nezajímal ho luxus a prošívané hedvábí. V tomhle je prostý muž. Kůže, plátno a kov. Nic víc nepotřebuje. Po severském zvyku nosí dlouhé vlasy, sem tam s nějakým zapletením, ale většinou prostě jen chycené vzadu, aby mu nepadaly do tváře. 
Se smrtí žádný problém nemá. Nemá totiž rodinu ani blízké, které by mu mohla vzít. A on sám umí smrt rozdávat velmi dobře. Je to prostě součást života. Je to prakticky a pragmaticky založený muž. 
 

© 2019 by Sera. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now