Hráč: Shadow
FC: Ben Barnes

 

Jacques de Malherbe

23 let

vyšší šlechta, užíva titul markýz

 mušketýr

 

Matka: Adrienne de Malherbe ( za slobodna Charbonneau)

Otec:  François de Malherbe rádca kráľovnej.
Bratia: Armand de Malherbe, Claudius de Malherbe
sestra: Marionette de Malherbe

 

Životopis: 

On a jeho brat Claudius sú dvojičky asi ťažko by sa povedalo s čistou hlavou kto je tým prvorodeným, ale ak už tak o nejakú tu krátku chvíľku to bol práve Jacques ktorý prišiel na svet ako prvorodený. S bratom však odjakživa boli v istých ohľadoch ako oheň a voda. A tak isto ich vzhľad. Kým Jacques pôsobil postavou ako pravý muž jeho brat bol útlejší, no neuberalo mu to na vážnosti. Avšak Jacques, zdedil po svojej matke tmavé vlasy, niečo čo v jeho rode je až zriedkavé, kým jeho brat má vlasy jemnej blond farby. Jeho otec je váženým radcom samotnej kráľovnej a matka, šichtička, krásna dvorná dáma, zabezpečila svojím deťom, jemu krásne detstvo. S bratom mali svoj vlastný malý svet v ktorom vždy súperili, predsa na ich hlavu padalo už i tak veľa očakávaní. A snáď to bolo jedno z mala rozptýlení ktoré mohlo byť užitočné. Bol učenlivý, rovnako ako v  jeho detstve hrala veľkú rolu rodina tak i súkromný učitelia a mentori. Ako inak pre chlapca z vysokého rodu. A čo viac, našiel si lásku ku kordu, boju, ale i samotnom učení. Bol to idylický život. Do ktorého prišli i jeho mladší súrodenci, Marionette a Armand. Marrionette dievča ktoré po otcovi takisto zdedila krásne vlasy pobozkané slnkom ale samotnú krásu po matke, vždy bola tej nežnej povahy ale aj trochu, povýšeneckej. A jeho brat Armamd, ako by jeden dal.

Ako osemnásť ročný bol  už nie mládencom, ale mužom. Kedže miloval kord ako i iné zbrane a v jeho krvi vládol akýsi zmysel pre spravodlivosť, chcel byť mušketierom. Ktorým sa neskôr i stal ale napredovalo tomu niečo čo jeho osud vtedy zapečatilo. Matka mu dohodla zásnuby s mladou krásnou ženou z rodu de Sévigne, bola krásnou a získala si ho, nemal ani slovo proti matkinej vôli, no keď jeho mladá družka otehotnela, stalo sa jej to osudným ona ani jej dieťa neprežilo pôrod. Schladol a jeho výchova sa začala viac a viac odrážať. Stal sa mužom čo sa drží svojho slova. Chladným a schopným.

 Psychika postavy

Jacques de Malherbe je mužom ktorý sa snaží pôsobiť bezchybne ale rozhodne bezchybný není, kladie istý dôraz vždy na to aby sa vyjadroval primerane, diplomaticky? I tak by sa jeho chovanie dalo nazvať.  Už pri pohľade na neho by vám bolo jasné že tento muž je šľachtic, snaží sa vždy mať perfektne vystretý postoj tela a i bradu, preto k nižším postávam často len pohne pohľadom no nie celou hlavou ak vyslovene nemusí. Nikdy nehovorí o svojej minulosti preto je čím ďalej tým menej šľachticov čo by vedelo o jeho mladej nešťastnej láske. Na ktorú spomína len v dobrom a len v svojej hlave. Napriek tomu že pôsobí povýšenecky dokáže skloniť hlavu, pred autoritou. Má vybrané chovanie a i keď hrá pretvárku nedokáže sa svojej etikety vzdať. Patrí k tichším ľuďom no rozhodne nie je mlčanlivý, dokáže povedať svoj názor a i keď je kľudnej, trpezlivej povahy vie sa nepekne naštvať a v ten moment ide všetko stranou.  Je oddaný korune, bol tak učený, predsa dobré vzťahy s korunou je niečo čo dokáže priniesť veľké privilégia, on však vždy na to pozeral z tje morálnejšej stránky kým jeho brat naopak. Miluje spoločnosť krásnych žien, ale len máloktorá by si dokázala získať jeho náklonnosť, má strach že ak by sa zamiloval, skončila by rovnako.  Jeho život by bol len rutinou keby nebolo jeho práce. Váži si že je mušketierom, váži si ich ako bratov a aj ich prísahy. Má krásneho čierneho žrebca s bielou hrivou, niečo celkom neobvyklé, pôsobí ako krásne stvorenie, ktoré však vyhral v kartách. S peniazmi dokáže hospodáriť ale vždy je tam dsť veľká čiastka ktorú využíva na zábavu. Smrť nie je pre neho ničím nezvyčajným, áno prvý krat je to niečo čo vás zasiahne ale čo by mohlo byť pre muža ktorému umrela vlastná žena pri pôrode horšie? Že by mal ešte nejaký cit ktorý by sa nad mŕtvym telom pohol? Dokáže prejaviť súcit keď sa mu zachce a ak to je od neho vyžadované. No rád koná tak ako sa do hory volá tak sa z nej ozýva.

Sada hracích kostek

Sada kostek, které podle všeho svému majiteli nosí ve hře štěstí. Až podezřele často. 

© 2019 by Sera. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now