Hráč: Nout
FC: Torance Coombs

Louise Francois de Scudery

19 let
vyšší šlechta, užívá titulu markýz

Otec Jean Sertre de Scudery

Matka Emillia von Pria de Scudery

Bratr Jean II. De Scudery

Sestra Mila de Scudery

Životopis: 

Louis se narodil na malém panství na jihu Francie. Jeho matka se ho rozhodla do 8 let schovávat a nechávat ho vychovávat převážně služebnictvem. K Louisovi roky nesměl nikdo neurozený a i dnes to jeho matka nese dost nelibě. Od svých osmi let Louis přebýval na zámku v okolí Paříže se svým otcem a příležitostně i s matkou, která se každou zimu vrací do Paříže. Jejich rodinné sídlo je souladem vkusu i nevkusu, některé místnosti jsou zbytečně obyčejné, jiné zbytečně staré a Louis je dokonalým příkladem nesourodosti toho sídla. Jeho minulost je prozatím plná jen rodinného hašteření se starším bratrem, pokusy o trénink s kordem a mečem a také mnoha hodinami strávenými v sedle při zlepšování se v jízdě. Od svých 3 let pilně navštěvuje kostel a patří mezi silné věřící, kteří vyznávají křesťanského Boha, po vzoru ostatních katolíků odsuzuje čarodějnictví.
O tom, že by Louis narukoval do války nechtěl jeho otec překvapivě slyšet ani slovo. Padaly dokoce i neobvyklé argumenty, jako je mu teprve... a neměl by... Bylo to pro všechny zvláštní a sám Louis neví, co si tak úplně myslet. Navíc... k tomu ten mor. Louise mor upřímně děsí, nemoc, která se šíří kdovíjak. Zatím se tedy drží od města jako čert od kříže a dává si sakra pozor, aby se náhodou nesetkal s nemocnými. Svým způsobem věří, že je to boží vůle. Je to trest, za to, že královna dosedla na trůn a znovu se nevdala. Má obavu, že jen to zastaví tu hroznou zkázu... žena by dle něj neměla vládnout.

Psychika postavy
Louis je sám o sobě zvláštní směsice vybraného chování, které rád předvádí ve společnosti a bujarého mládí, které ho mnohdy uvede do podivných situací, jako například té, kdy chránil slečnu kordem do té míry, že skončil v jedné ze zadních uliček... Jako 2. syn a potenciální nástupce rodu, protože jeho bratr je dle jeho mínění prostě negramotný idiot, dělá Louis vše proto, aby rod dobře reprezentoval. Trochu mírnější výchova ze strany jeho otce vedle k tomu, že je dost svobodomyslný a předurčený ke zvelebování majetku a celkově proslavení se spíše jako učenec, nebo bojovník. Narozdíl od svého bratra, Louis umí být snadno podráždění a díky čatému předhazování možné nevěry jeho matky nemá moc dobrý vztah se svou rodinou. Nevěří tomu, že ženy mají právo, nebo dokonce, že by ženy měly mít moc.
Bojí se však nejvíce zrady svého otce a následného vyhoštění, ale také se obává moru.
Aniž by si to plně uvědomoval má skvělý vztah se svým otcem... přesto se ale snaží dělat první poslední, aby se zavděčil. 
Louisův zlozvyk je věčně v duchu opravovat svého bratra, někdy i nahlas... Vždy pak u sebe nosí malý křížek, který mu kdysi svěřila jeho první láska...
Ačkoli je z bohaté rodiny, vztah k penězům je složitější. Louis nikdy netrpěl hmotnou nouzí... ale zároveň je dovede silně ocenit a nerozhazovat za kdejakou blbost. To, co kdy mít chtěl, to má a to, co mít nechtěl si nevidí důvod kupovat. Věří, že peníze sjou boží vůle a pokud je má, pak mu je Bůh daroval, aby jich získal více a rozšířil rodinný majetek. Na rozdíl od jeho bratra, který tráví většinu času v nevěstincích a zkouší hazard k tomu Louis nikdy moc neměl sklony. Obecně se smrti moc nebojí, zatím viděl mrtvolu jednou a to na veřejné popravě, kde mu otec ukázal, že muž to musí vydržet. Milost si dle něho lidé zasluhují od Boha a pokud mu ji Bůh sám promítne, kde je on, aby se tomu vzpíral? Věří tomu, že každý má svou roli a podle toho se sám chová. Něco zcela jiného to ale je, když jde o čarodějnici. Viděl jich již několik uhořet a nepovažuje je za lidi, nýbrž za přívržence ďábla. Těmto bytostem milosrdenství nepatří.

© 2019 by Sera. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now