Hráč: Shadow

FC: Michiel Huisman

Maurice d'Autevielle

21 let
měšťan

mušketýr

 

Matka: Helene d'Autevielle (mŕtva)

Otec:  Alexandre d'Autevielle (mŕtvy)

Brat: Edmond d'Autevielle ( mŕtvy)

 Životopis: 

Narodil sa v malej dedinke na hraniciach Francúzska. Jeho matka Helene, bola silne veriacou ženou, verila že všetko má svoj dôvod a za ním, je vždy boh. Vlastnila niekoľko fariem na okolí už spomínanej dediny. Starala sa o ne a tak trochu to bol i dôvod ako spoznala svojho muža, otca Mauricia. Došli banditi. Vypálili jednu z fariem. Žiadajúc peniaze od Helene. Nemala nič, čo mala vždy sa snažila rozdeliť spravodlivým dielom všetkým čo jej pomáhali obrábať zem. A tak, si banditi chceli vziať niečo iné ako trest nakoľko jej neverili. Držali ju v pivnici jej vlastného domu. Zviazanú ako kus zvere. No ako padal súmrak, modlila sa. Aby ju niekto zachránil. Keď v tom započula výstreli. Kov zarývajúc sa o kov. Výkriky. Došli mušketieri. A medzi nimi aj Alexandre d'Autevielle. Vysoký statný muž so srdcom čistým ako zlato. Oslobodil ju. A najbližšie dni, jej ostal pomáhať so všetkým na farme. Našli v sebe zaľúbenie. Bolo to až nezvyčajné ako moc si tí dvaja sadli. A onedlho z ich lásky vznikol Edmond, jeho starší brat. Prešlo päť rokov a napokon sa narodil i Maurice.  Roky plynuli rýchlo ako voda a Maurice rástol. Krásna idyla šťastnej rodiny. Matka ich od mala učila čo všetko viera znamená. Čo znamená boh, chcela tak trochu vždy aby aspoň jeden z jej synov skončil v kláštore. I keď vždy v nich videla ich otca, milovali od mala boj. Zbrane. Dokázali tráviť hodiny počúvaním len historiek svojho otca.

Osud mu však vzal matku keď mal 12 rokov. Jeho matka mala žiaľ príliš veľké srdce. Šla do lesa zbierať byliny. Keď ju prepadli. Edmond si všimol že sa z lesa vrátil len kôň jeho matky. Keď tam išiel našiel ju dobodanú. Zabalil ju a odviedol domov aby ju pochovali. Otec, bol však stále v meste. Ďaleko od nich v tú dobu. A keď sa po dvoch mesiacoch vrátil jeho žena už mesiace ležala pod zemou. A tak vzal Edmonda i Maurica so sebou do mesta. Učil ich boju a všetkému čo vedel.

Kým Edmund bl prísnym zástancom praktík ako matky tak i otca. Maurice mal jediné čo mu ostalo po matke, viera. Ale v tom pravom zmysle. Stal sa vynikajúcim bojovníkom. A dovolí sis  čistým srdcom povedať že čo výstrel to zásah. Naučil sa najrôznejšie podvody v kartách a iných stolných hrách. A všetkému čo by sa len chlapec od mušketierov naučil.  Keď mal sedemnásť, zomrel jeho brat Edmond, smutné, pripadalo mu to ako moment čo sa z jeho brata stal mušketier. On sám vtedy prežíval posledný rok kadeta.

Jeho otec bol plný zármutku. Ale o to opatrnejší. Menej dôveryhodný, nechcel dopustiť aby sa Mauricovi niečo stalo. A tak šiel jeho otec i voči rozhodnutiam kapitána. A to ho stálo život. Maurice bol na misií no keď našiel banditov a mal ich na dosah medzi jeho skupinu a  banditov skočil jeho otec. Pohádali sa a upútali ich pozornosť keď vystrelili a zasiahli práve jeho otca. Umrel mu v náručí. A v ten deň ho i pomstil. Na konci dňa žiaľ nestál ako mušketier po boku svojho otca, no s postavením mušketiera, zaujal miesto svojho otca.

Psychika postavy
Maurice je svojský. Dokáže sa dobre zabávať bez problémov. Pôsobí elegantne a vystupuje elegantne. Napriek tomu že krv šľachty je od jeho tak odlišná ako morská voda od sladkej. Usmievavý a pritom dokáže zaujať i vážnu tvár. Miluje karty a ženy. Je romantickej povahy a často to dáva svojím spoločníčkam pocítiť. Miluje im lichotiť, flirtovať, či ženaté alebo nie. Pravidlo číslo jedna aby vás ich muž neprichytil. Raz sa toto pravidlo porušilo a skončil s peknou i keď malou jazvou na boku.  Má rád alkohol a stávky. Je to niečo čo sa spolu so ženami neodmieta! Nehovorí o svojej minulosti, je to pre neho niečo čo chce nechať za hlavou i tak je to však kus jeho ktorý ma so sebou neustále, na krku nosí zlatý kríž ktorý nosil jeho otec, bol to dar ktorý mal od matky. Rozhodne nepozná nie. Ale ak sa jedná o misie, dokáže si strategicky premyslieť každý jeden krok a nápad. Snaží sa predísť tomu že by ktokoľvek okolo neho zomrel podobne ako jeho otec či brat. Je trpezlivý ale do istej miery. Ak sa jedná o kráľovskú gardu či vojakov, neznáša keď sa motajú do vecí mušketierov. Často sa nimi nechal vyprovokovať do pár hádok ktoré našťastie ešte zvládol nechať v slovnej rovine. Jeho romantická a trpezlivá povaha sa dokáže dosť rýchlo zmeniť ak sa jedná o nespravodlivosť. A však dokáže i on ťahať za pár nitiek, ak hrá karty a neostáva mu čo vsadiť. Rád si to „vypracuje“ u bohatých a tak smutne opustených baróniek. Či vdov alebo len mladých zámožných žien. Verí v to že po smrti sa každému vráti všetko čo si zaslúži, či už dobré alebo zlé. Ako už bolo spomenuté je vynikajúci bojovník či už s ostrím chladnej čepele, meču, kordu, tesáku tak je výborný strelec. Jeho slabina, tak ako je výhoda jeho romantická povaha tak je i nevýhodou. Krásne oči niekedy vedia rozptýliť i stratéga ako on.  A čo sa týka smrti a života, videl mor a videl smrť v rôznych podobách. I v momente keď hľadel smrti z očí do očí ako ho volala v očiach jeho otca. Nebojí sa smrti. No nehodlá umrieť skôr ako má. Verí totiž že ak na neho čaká smrť vezme si ho i keď sa bude snažiť sebe viac. Nebojí sa na mieste niekoho zabiť ale vie sa i zľutovať ale rozkaz je pre neho prioritou. 

© 2019 by Sera. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now