Hráč: Sera
FC: Alexander Dreymon

Mikhail Nikolajevič Rayzan

27 let

Ruská vyšší šlechta - Rayzanská principalita - užívá titulu princ

mladší člen carské rady, kapitán jezdectva

Solomonia Yuryevna Saburova - matka, bývalá manželka Cara Vasila III, současná žena Nikolaje Lvoviče Rayzana

Nikolaj Lvovič Rayzan - otec, v současné době hlavní představitel Rayzanské principality, carský pokladník

Evdovika Nikolajevna Rayzan - mladší sestra, známá jako “půlnoční princezna”
Andrej Nikolajevič Rayzan - mladší bratr, velvyslanec v Osmanské říši

Ivan Nikolajevič Rayzan - mladší bratr, velvyslanec ve Švédsku
 

Životopis

Osud člověka je prý určen už před jeho narozením. U nemanželských bastardů ten osud nebývá moc příjemný. Pokud tedy nejsou bastardem carevny a jednoho z nejbohatších mužů říše. Tak bohatých, že vlastní hlavní město, ve kterém nebohý podvedený car žije. Tak bohatých, že místo příšerné ostudy a popravy cizoložnice dojde k rychlému rozvodu, po kterém byla Vasilovi III. podstrčena jako omluva nová, mladší manželka a po kterém Solomonia s Nikolajem uzavřeli sňatek jen dva měsíce před tím, než se jejich první syn, Mikhail, narodil. Tenhle bastard měl tedy více štěstí než většina ostatních za celý svůj život a to ještě ani poprvé neotevřel oči. Protože když pak jednoho květnového dne skutečně na svět přišel, každý kdo by pro něj tohle označení použil by se už nedožil další hodiny. 

Dál už vše běželo podle zajetých kolejí. Soukromí učitelé, hodiny boje, etiky i historie a hlavně obchodu. Postupně přibývající mladší sourozenci, několik cest po Evropě, obsazení ve správnou dobu (a rozhodně ne za podezřelých okolností) uvolněného místa mezi rádci císaře. Milenky, turnaje, vodka. Obchodování, intriky, menší i větší potyčky a boje uvnitř císařství. Nikdo po mladíkovi nechtěl, aby se ženil a on s tím neměl nejmenší problém. Tedy… nikdo to po něm opravdu nechtěl až do teď. 

Když před několika lety jeden z jeho mladších bratrů, dvojčat, získal post velvyslance ve Švédsku - řekněme jako token vděku od Švédského krále za nemalou peněžní pomoc která k němu při a po převratu proudila ze strany Rayzanů  a jako pojistka ze strany Nikolaje - věci se začaly lehce… měnit. Tenkrát Mikhail prvnímu návrhu na politicky výhodný sňatek unikl a to právě pod záminkou jednoho z mnoha bojů na východních hranicích. Nicméně uběhly další tři roky, nepokoje mezi Ruským carstvím a Osmanskou říší se uklidnily natolik, další z jeho bratrů přijal vevlyslanecké křeslo právě tam a co hůř, pro Mikhaila, princezna kterou mu nabízeli stále není vdaná. A žádá nová válka na obzoru. Sice si nějakou dobu pohrával s myšlenkou, že by nejspíše s rodinným majetkem mohl vyvolat povstání přímo ve své domovině, nakonec ji ale zamítl. Jako poslušný syn se rozloučil s milovanou sestřičkou i rodiči a v doprovodu nemalého počtu vojáků, sluhů a dalších lidí se vypravil na téměř půlroční cestu do Francie. Kdyby opravdu spěchal, pravděpodobně by ji zvládli dříve. Jenže on nespěchal. K čemu uštvat koně a sebe zbytečně brzy strčit do ohlávky. 


 

Psychika postavy

Mikhail se vyznačuje dvěma protipóly své povahy. V jednom z nich je vášnivým milovníkem života, v tom druhém ledovým oceánem nepříjemných sarkastických poznámek. Nejspolehlivějším způsobem jak jeho jinak poměrně vřelou impulzivní povahu zmrazit a srazit k zemi je urazit ho, nebo zkrátka jen ztratit jeho zájem svou lhostejností v něčem, co mu připadá důležité. Buď jdete po jeho boku a pak je vám partnerem který vás podporuje, společně s vámi snáší rány osudu a neobrátí se k vám zády, nebo začnete zaostávat za jeho zapálením pro věc a energií a on přestane mít chuť i čas se vámi zabývat. Je netrpělivý, sebejistý a vyžívá se v tom mít náskok před ostatními.

Může být ztělesněním štědrosti a ochotně rozdávat čas, peníze, sympatie a majetek neznámým lidem. Ale také může být nesnesitelně netolerantní, bezohledný, sobecký a náročný, nevyplní-li se jeho přání hned nebo je-li nucen být v přítomnosti negativně naladěných lidi. Pokud jde o lásku, okamžitě ztrácí hlavu. Vrhne se do milostného dobrodružství s přesvědčením, že toto je jediná skutečná láska mezi dvěma lidmi na celém světě. Mezi tuto svou představu o lásce a manželství však nepokládá rovnítko, na to je zatím příliš nestálý. Ve vztazích které měl netíhl k nevěře, přesto přesto jeho věrnost není nezlomná a nároky, které klade na svou partnerku jsou poměrně vysokou cenu za život v bezpečí a materiálním zajištění, který nabízí na oplátku. 

Disponuje určitými romantickými sklony, které má ovšem tendence na veřejnosti popírat. Rád podrývá autoritu ostatních a myslí si, že se narodil chytřejší než všichni kolem. I kdyby ano, většině lidí nedělá dobře takové věci slyšet a právě díky svému egu a jisté dávce neomalenosti si mnohokrát rozbil nos. Protože sám touží po vůdčí pozici a podkopává postavení jiných, lidé vlivnější než on mu nejednou ukázali jeho místo, což poměrně těžce nese. 

Dodnes si pamatuje prvního muže, kterého v boji vážně zranil, i toho, kterého zabil. Občas ty historky vykládá, pokud se najde publikum, které je chce slyšet. Částečně i proto také získal nepříliš lichotivou přezdívku ‘barbar z východu’, po svém návratu z války s Osmany, i když zrovna tam nezabíjel poprvé. Nevadí mu to, uvědomuje si jakou moc může člověku dát to, když se ho ostatní bojí. Války a mocenské soupeření považuje za nutnou součást života, nevyhnutelnou. A vždy je lepší být na něco takového připraven, než nepříjemně překvapen. 

© 2019 by Sera. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now